Z Firą w księgarni „Z Bajki”. A 23 czerwca w Bibliotece Raczyńskich

13-06-1014

 

W piątek 13 czerwca w poznańskiej księgarni „Z Bajki” z czytelnikami książki-albumu „Fira. Poznańscy Żydzi. Opowieść o życiu” spotkał się Andrzej Niziołek. Opowiadał o Firze Mełamedzon-Salańskiej i przekazanych przez nią wspomnieniach o poznańskich Żydach lat międzywojennych, prezentował też na ekranie fotografie z albumów pani Firy. Na spotkanie przyszło ponad kilkadziesiąt osób i mimo, że trwało ono dwie i pół godziny, do późnego wieczora, nikt przed zakończeniem nie wyszedł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałek 23 czerwca o godz. 18 w sali 1 starego gmachu Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności 19 odbędzie się kolejne spotkanie prezentujące naszą książkę, osobę Firy Mełamedzon-Salańskiej, jej fotografie i przekazane przez nią – świadka i uczestnika tamtej rzeczywistości – informacje o poznańskich Żydach okresu międzywojennego. Będzie można również zakupić książkę.

UWAGA. Księgarnie czy instytucje kultury w Poznaniu i Polsce, które chciałyby zorganizować podobne spotkania z autorami, mogą kontaktować się z nimi lub wydawcą – wydawnictwem Exemplum. Więcej w dziale Kontakt.